تبلیغات
پایگاه جامع ولایت - پاسخ استاد دانشگاه اکوادور به نامه امام خامنه ای
 پایگاه جامع ولایت
 
کاربر محترم به "پایگاه جامع ولایت" خوش آمدید
ارتباط با مدیر
نام :
ایمیل:
موضوع:
پیغام :
آرشیو مطالب
آمار سایت
» کل بازدید :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» تعداد نویسندگان :
» تعداد کل پست ها :
» آخرین بازدید :
» آخرین بروز رسانی :
دیگر امکانات

بسیج دانشجویی خلخال

شهدای کازرون مرجع قالب های مذهبی رایگان توضیح توضیح توضیح توضیح
پاسخ استاد دانشگاه اکوادور به نامه امام خامنه ای
نویسنده پایگاه جامع ولایت در 02:00 ب.ظ | نظرات()


پاسخ استاد دانشگاه اکوادور به نامه رهبری
مانوئیل اله خاندرو نویسنده و استاد دانشگاه در اکوادور با انتشار مقاله‌ای با عنوان «ما، اسلام و تروریسم» در سایت دانشگاه اکوادور و همچنین پایگاه خبری تحلیلی «پرنسا اسلامیک» به نامه رهبر معظم انقلاب اسلامی به جوانان اروپای غربی و آمریکایی شمالی پاسخ داد.

 

به دلیل اهمیت مطالب مطرح شده پیرامون ضرورت شناخت اسلام در حوزه غرب و آمریکا، همچنین تفکیک خشونت‌های تکفیری‌ها و داعشی‌ها با اصول اسلام، متن کامل این مقاله را برای مخاطبان خود منتشر می‌کنیم. آنچه در ذیل می‌آید، متن کامل مقاله «ما، اسلام و تروریسم»به نوشته مانوئل اله خاندرو استاد دانشگاه در اکوادور است:


چندی پیش رهبر عالی ایران نامه‌ای خطاب به جوانان اروپای غربی و آمریکای شمالی منتشر کرد که بسیاری آن را به نامه معروف خمینی رهبر قبلی ایران به گورباچف تشبیه می‌کنند. در این نامه یک جمله کلیدی به چشم می‌خورد. آنجا که گفته «اجازه ندهید ریاکارانه، تروریست‌های تحت استخدام خود را به عنوان نمایندگان اسلام به شما معرفی کنند». حال با دو سؤال مواجه هستیم. اول اینکه چرا رهبر ایران تروریست‌ها را به‌عنوان گروهی معرفی کرده که در استخدام قدرت‌های غربی هستند، نقش غرب در ایجاد تروریسم چیست؟ سؤال دوم اینکه اسلام واقعی چیست، مرز آن با تروریسم کجاست، آیا انتساب تروریسم به دین اسلام یک واقعیت است یا یک تصویر ساختگی از اسلام که منجر به تقویت اسلام هراسی می‌گردد؟

برای پاسخ به دو سؤال فوق لازم است اندکی سیاست‌های غرب در قبال اسلام در دو دهه اخیر و نامه رهبر ایران را کالبدشکافی کنیم. در خصوص سؤال اول با مطالعه تحولات اخیر منطقه خاورمیانه و رصد سیاست خارجی دولت‌های غربی به نتایج زیر می‌رسیم:

رهبران غربی و رسانه‌های تحت سلطه آن از مدت‌ها پیش در پی نشان دادن چهره‌ای اهریمنی از اسلام هستند. نقطه قوت این تبلیغات نیز بعد از حقه موساد از یازده سپتامبر ۲۰۰۱است که سعی کرد اسلام و امت اسلامی و جامعه جهانی مسلمانان را تهدیدی خارجی برای غرب نشان دهد.

در حالی که القاعده و دشمنانی بزرگ‌تر از آن مانند جهادی‌ها توسط غرب خلق و بزرگ‌نمایی شدند، عملیات روانی برای ایجاد ترس از اسلام شروع شد که در واقع این عملیات روانی، همان «اسلام هراسی»القا شده در اذهان غربی است. وقتی ذهن غربی به افکار مسموم اسلام هراسی آغشته شد، همین ذهنیت کمک کرد تا عموم مردم غرب از عملیات ناتو برای تجاوز به افغانستان حمایت کرده و به دنبال آن از حمله آمریکا به عراق و بسیاری از مداخلات آشکار و مخفی غرب در دیگر کشورهای اسلامی، حمایت کنند.

شاید توهین‌آمیزترین اتهام نسبت به مسلمانان اظهارات سراسقف «جری فالول» بود: «من فکر می‌کنم که محمد یک تروریست بوده است. من تاریخ زندگی‌اش که هم از سوی مسلمانان و هم غیرمسلمانان به رشته تحریر درآمده را به‌قدر کافی مورد مطالعه قرار داده‌ام، و در آن چیزهایی را در مورد این که او مرد جابری بوده است، مرد جنگی بوده است، دیده‌ام.

«فدل» یک روزنامه مصری (الاهرام) و روزنامه آمریکایی (یو.اس.ای تودی) را در سه ماه پس از ۱۱ سپتامبر تحلیل محتوا می‌کند. این مطالعه نشان می‌دهد که بیش‌ترین موضوعاتی که در رابطه با کشورهای عربی در دو روزنامه مطرح گردیدند، اسلام بنیادگرا و تروریسم بودند. با این حال، درحالی که الاهرام بر محکومیت حملات و بنیادگرایی از سوی کشورهای عربی تاکید داشت، یو.اس.ای تودی اعراب را به بنیادگرایی اسلامی، تروریسم، و افراط‌گرایی در سرتاسر جهان متهم کرد.

«گوما» تصویر اسلام و مسلمانان در مطبوعات آمریکا، فرانسه، و آلمان را تحلیل محتوا کرد. نتایج نشان داد طی ۵۰  روز پس از ۱۱ سپتامبر این مطبوعات، کشورهای عربی و مسلمان را مأمن تروریسم دانسته  و یک «فرهنگ خشونت» را در خود پرورش می‌دهند.

«لونتال»  در تحقیقی با عنوان «در گفتمان رسانه‌های آمریکایی تروریست کیست؟» با تحلیل محتوایی بیش از ۱۰۰ مقاله منتشره در رسانه‌های عمده آمریکا طی سال‌های ۲۰۰۳-۲۰۰۱، به این نتیجه رسید که در بیش از ۸۰ درصد از مقالات، هر جا از تروریسم سخن به میان آمده، بلافاصله نام اسلام یا مسلمانان ذکر شده است. گویی این دو، واژگان متفاوت برای یک مفهوم یا منظور هستند در اغلب مقالات، مفاهیم «بنیاد گرایی»، «رادیکالیسم اسلامی»، «وحشت‌آفرینی» و «تحجر فکری» با هم به کار گرفته شده‌اند. از نظر لونتال، اغلب نویسندگان و تحلیلگران رسانه‌های عمده آمریکا، تروریسم را همان اسلام می‌دانند و مسلمانان حامیان، عاملان و گسترش دهندگان اصلی تروریسم در جهان هستند.

هدف غرب از وحشتناک جلوه دادن اسلام هم جایگزین کردن دشمن قبلی غرب یعنی کمونیسم بود تا دلیل توجیه کننده‌ای برای صنایع نظامی به عنوان هسته مرکزی اقتصاد آمریکا باشد. این اقتصاد سیاسی تسلیح به سیاست‌های آمریکا در دهه ۴۰ و جنگ جهانی دوم باز می‌گردد. علاقه اسرائیل در این عملیات روانی به حادثه یازده سپتامبر باز می‌گردد که این عملیات اجرا شد تا دشمنان اسرائیل را در خاورمیانه دشمنان جهانی غرب نشان داده و ابزاری بود تا تبلیغات سوء را از ضد کمونیسم به سوی ضد تروریسم جلب کند.
جذب نیرو، تأمین بودجه و تشکیل سازمان «دولت اسلامی» با همکاری اسرائیل، آمریکا، ناتو و برخی کشورهای عرب منطقه خاورمیانه با آخرین و بهترین الگوها صورت می‌گیرد تا مدلی تازه از جنگ جهانی با تروریست ارائه شود. این الگوی تازه بر ساخت جوی استوار شده که ترسی دائمی از اسلام را در اذهان مردم غرب ایجاد کند. در این مدل اسلام هراسی تجارت بزرگی در غرب شده و برای مثال بازار فروش خوبی برای فیلم‌های هالیوودی با تبلیغات سوء علیه اسلام شده است. ایجاد این ذهنیت در میان مردم غرب ابزار اقتصادی لازم برای راهبردهای ژئوپولیتیک با اهداف مختلفی همچون کنترل منابع طبیعی خارجی و کنترل بر خطوط لوله نفت و گاز اوراسیا و یا برای مهار مخالفان سیاسی از طریق سرکوب‌گری پلیس و جمعیت داخلی کشورهای غربی است.
مهم‌ترین مانع شناخت اسلام صحیح در غرب عملیات‌های پرهزینه روانی برای جداسازی انسان‌ها و به تبع آن تبدیل آنان به بردگانی است که تحت سلطه رژیم روانی اربابان جهانی هستند که می‌خواهند اورشلیم را پایتخت خود کنند. آن‌چه به اذهان بیمار خیل کثیر جمعیت جهان آموزش می‌دهند، به ظاهر احترام، خواهری و برادری میان همه است ولی به دروغ می‌گویند یک کنفدراسیون روشنگری در عصر بزرگی به وقوع خواهد پیوست، زمانی که صلح و هارمونی اوج گرفته تا برای آیندگانمان جهان بهتری باقی گذاریم.

حال به سؤال دوم برگردیم، اینکه اسلام واقعی چیست و مرز آن به تروریسم کجاست؟ برای پاسخ به این سؤال بهتر است نامه رهبر عالی ایران به جوانان غرب را بررسی کنیم. وی در پیامی به جوانان غربی با اشاره به وقایع اخیر در فرانسه و برخی دیگر از کشورها با اشاره به سیاست هراس افکنی و نفرت پراکنی در غرب، از قشر جوان غربی خواست درباره دلایل شدت گرفتن  این هراس افکنی علیه اسلام بیاندیشند تا ببینند چه معنا و ارزش‌هایی در اسلام وجود دارد که مزاحم برنامه‌های قدرت‌های بزرگ بوده یا چه منافعی در سایه این تصویرسازی غلط از اسلام برای سیاسیون غربی فراهم می‌شود. بطور خلاصه نامه رهبر ایران چند نکته مهم را بازگو کرده است:

نکته اول زمان انتشار این نامه است که باید بدان توجه کرد. این نامه زمانی نگاشته شد که جنگ‌های یازده سپتامبر و جنگ جهانی علیه ترور در حال تغییر شکل به نام جنگ علیه داعش است.
رهبر ایران به این دلیل به قشر جوان غربی نامه نوشت که چون جوانان اروپا و آمریکای شمالی در برابر آلودگی ذهنی که به بدنه سیاسی تزریق می‌شود، آسیب پذیرتر هستند.

در این نامه از جوانانی که در برترین نقاط جهان با تبلیغات سوء زندگی می‌کنند، درخواست شده ورای تصویر غلط ارائه شده از حقیقت و در لوای نور وحی الهی بنگرند، وی مردم را تشویق می‌کند به منابع اصلی خردمندانه از وحی الهی در کتب مقدس مراجعه کنند.

این نامه قشر جوان آمریکای شمالی و اروپایی را با هر پیشینه‌ای دعوت کرده تا اسلام را از طریق مطالعه آموزه‌های مقدس و از زندگانی پیامبران از آدم تا نوح،‌ ابراهیم تا موسی، و عیسی مسیح تا محمد بشناسند.
با نگاهی به احکام اسلامی می‌توان دریافت تروریسم نه تنها در اسلام ریشه نداشته بلکه در قرآن کتاب مسلمانان نیز به شدت رد شده است. همانطور که در نامه ذکر شده، برای دریافت اطلاعات صحیح از دین اسلام و شناخت واقعی این دین، باید به قرآن کتاب مسلمانان مراجعه کنیم تا حقیقت دین صلح طلب اسلام را بدانیم.

امروزه گروه‌های تروریستی موجود در سرزمین‌های اسلامی با سرویس‌های امنیتی غرب همکاری دارند. نگاهی به دو سازمان بزرگ تروریستی (القاعده و دولت اسلامی) گرچه آنها را به جهان اسلام منتسب می‌کنند اما سوابق حمایت‌ها و پشتیبانی‌های مالی، لجستیکی و نظامی غرب بر این گروه‌ها بر کسی پوشیده نیست. ابهام این است که تروریست‌ها توسط چه کسانی مدیریت می‌شوند. اسناد غیر قابل انکار نشان می‌دهد مخوف‌ترین جریانات تروریستی منتسب به جریانات اسلامی (القاعده و دولت اسلامی)  ازسرویس های اطلاعات غربی تغذیه می‌شوند و البته هرکدام تاریخ مصرفی خاص دارند. به این معنی اگر تا دیروز دولت اسلامی منافع آنها را تأمین می‌کرد پشتیبانی می‌کردند و مادامی که منافع آنها را تأمین نمی‌کند مقابله می‌کنند. به همین دلیل برخورد  مقابله با تروریسم یک برخورد گزینشی است. به عبارتی تروریسم را به خوب و بد تقسیم می‌کنند. اما واقعیت آن است اسلام اصیل طرفدار ترور نیست، بلکه به شدت آن را رد می‌کند.

- مانوئیل اله خاندرو نویسنده اکوادورییکشنبه 15 مرداد 1396 03:34 ب.ظ
Howdy, i read your blog occasionally and i own a similar one and i was just curious if you get a lot
of spam remarks? If so how do you stop it, any plugin or anything you can advise?
I get so much lately it's driving me mad so any assistance is very much appreciated.
شنبه 14 مرداد 1396 01:47 ق.ظ
Hello colleagues, its wonderful paragraph concerning educationand fully explained,
keep it up all the time.
جمعه 13 مرداد 1396 11:23 ب.ظ
What's up to all, how is everything, I think every one is getting more
from this site, and your views are fastidious in support
of new viewers.
سه شنبه 10 مرداد 1396 01:56 ب.ظ
Undeniably believe that which you stated. Your favourite justification seemed to be on the net the
simplest factor to have in mind of. I say to you, I definitely get annoyed whilst people consider issues that they just do not understand about.

You controlled to hit the nail upon the highest as neatly as
defined out the entire thing with no need side-effects
, folks could take a signal. Will probably be again to get
more. Thank you
سه شنبه 10 مرداد 1396 06:20 ق.ظ
I'm now not positive the place you are getting your info, but great topic.
I needs to spend a while studying more or working out more.

Thanks for excellent info I was searching for this information for my mission.
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 05:08 ب.ظ
This blog was... how do I say it? Relevant!! Finally
I've found something that helped me. Many thanks!
پنجشنبه 7 اردیبهشت 1396 11:22 ب.ظ
constantly i used to read smaller articles which also clear
their motive, and that is also happening with this piece of writing which I
am reading at this place.
چهارشنبه 16 فروردین 1396 11:03 ب.ظ
I have been surfing online more than three hours today, yet I never found any interesting article like yours.
It is pretty worth enough for me. In my opinion, if
all web owners and bloggers made good content as you did, the
net will be much more useful than ever before.
شنبه 12 فروردین 1396 05:10 ب.ظ
Can I simply say what a comfort to find an individual who genuinely understands what they
are discussing on the web. You actually understand
how to bring an issue to light and make it important.
More people need to read this and understand this side of your story.
I was surprised that you're not more popular since
you surely have the gift.
جمعه 11 فروردین 1396 05:01 ب.ظ
Good day! Do you know if they make any plugins to protect against hackers?
I'm kinda paranoid about losing everything I've worked hard on. Any tips?
جمعه 11 فروردین 1396 01:07 ب.ظ
What's up to every body, it's my first pay a quick visit of
this web site; this weblog consists of remarkable and really good
material in favor of readers.
پنجشنبه 28 اسفند 1393 08:56 ق.ظ
سلام
واقعا وبتون پر باره
مخصوصا قالبتون که واقعا روش کار شده بازم ممنون
پایگاه جامع ولایت سلام
شما لطف دارید
باتشکر
پایگاه جامع ولایت
پنجشنبه 28 اسفند 1393 08:55 ق.ظ
سلام ولایتی
خسته نباشی
منم عاشق آقا امام خامنه ای هستم
زنده باد رهبری
باتشکر
پایگاه جامع ولایت سلام
جان های نا قابل ما فدای یک تار موی امام خامنه ای
باتشکر
پایگاه جامع ولایت
پنجشنبه 28 اسفند 1393 08:37 ق.ظ
سلام
واقعا دست مریزاد
واقعا شما به فرمایش رهبری،سربازان سایبری هستید
واقعاممنونیم
پایگاه جامع ولایت سلام
ما فقط انجام وظیفه میکنیم
باتشکر
پایگاه جامع ولایت
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آخرین مطالب وبگاه
» دعایی که آیت‌الله بهجت خواندن آن را به امام خامنه ای توصیه کردند
» تحلیل امام خامنه ای از میراث معرفتی شهید مطهری
» برخورد تند امام با هاشمی رفسنجانی
» اولین خلبان زن پس از انقلاب و اجازه امام خامنه ای
» سی رهنمود امام خامنه‌ای در مذاکرات هسته‌ای
» امام خامنه ای:زنان از مردان قوی تر هستند
» توصیه امام خامنه ای به عموپورنگ
» ماجرای سجده شکر امام خامنه ای چه بود؟
» دیدار رئیس‌جمهوری ترکیه با امام خامنه ای
» حال و هوای «حاج رجب» بعد از دیدار آقا
» سابقه مخالفت‌های امام و رهبری با تعریف و تمجید از ایشان + صوت
» موافقت امام خامنه ای با پیشنهاد عفو و تخفیف مجازات جمعی از محکومان قضایی
» گاف بزرگ «بی‌ بی‌ سی» و رسانه‌ های عربی درباره حضور سردار سلیمانی در یمن + تصاویر
» نامه شهید خلیلی به امام خامنه ای ۱۵ روز قبل از شهادت
» انتشار گسترده پیام امام خامنه ای در شهر "بمبئی" و روزنامه های هندی
» پاسخ استاد دانشگاه اکوادور به نامه امام خامنه ای
» عکس سردار سلیمانی سرباز بااخلاص امام خامنه ای در بین اهل سنت
» پاسخ بانوی محجبه جودوکار به فدراسیون
» رادیو فردا: رهبر ایران، اوباما را خجالت زده کرد
» مادر شهید ستاری:اگر پسرم شهیدنیست نبش قبرش کنید
» حضور امام خامنه ای در منزل محمود احمدی نژاد
» "نامه‌ای برای تو"از امام خامنه ای در دست جوانان آلمانی
» دختر ژاپنی و شهدا
» حاشیه نگاری تصویری ازدیدارمردم اصفهان بارئیس جمهور
» نظرات جالب زنان ژاپنی، اروپایی و آمریکایی درباره حجاب
» حجاب برتر سحر احمدپور بازیگر سینما و تئاتر+تصاویر
» انعکاس نامه امام خامنه ای در اروپا از بیان یک دانشجوی پزشکی ایرانی دربلژیک
» اعتراض شدید مراجع تقلید به عملکرد وزارت ارشاد
» سیلی خوردن یکی از محافظان امام خامنه ای توسظ یک پیرمرد
» توزیع چهره به چهره نامـه امام خامنه ای در فرانکفورت +عکس
درباره پایگاه جامع ولایت
حی علی سید علی

این سایت را عزیزان ولایتی درست

کردند. امید داریم بتوانیم اجر و

پاداش آن را بگیریم.امیدواریم

با ارسال نظرات و معرفی این

سایت به دیگر عزیزان ما را در

گسترش این فرهنگ یاری نمایید.

این شعر زیبا تقدیم رهبرم امام خامنه ای:

بسم رب العلی


عشق یعنی یک خمینی سادگی


عشق یعنی با علی دلدادگی


عشق یعنی دست توپرپر شده


عشق یعنی یک علی رهبر شده


عشق یعنی لافتی الا علی


عشق یعنی رهبرم سید علی

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ و متعلق به "پایگاه جامع ولایت" آن می باشد.کپی برداری از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است...